Ağustos 04 2018

DETAYLAR

Tarih & Saat 04 Ağustos 09:00
Maliyet Ücretsiz
Kategorisi Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Siyaset Bilimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Tarih,
Etiketi sosyal bilimler,
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

YER

Grand Sheraton İstanbul Ataşehir

Barbaros Mahallesi, Mor Sumbul Sokak, No: 1 Atasehir, Istanbul
+ Google Haritalar

Telefon

(0216) 547 00 00

İnternet Sitesini Ziyaret Et

ORGANİZATÖR

İbni Haldun Üniversitesi
Telefon (0212) 692 02 12
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi


Bilirsin “Zeki ve başarılı öğrenciler tıp ve mühendislik gibi bölümlerde okumalıdır.”diye geçmişten günümüze süregelen bir algı vardır. Aileler tarafından benimsenen ve ısrarla uygulanan bu yönelim, aslında bir toplum için en az fen bilimleri kadar gerekli olan sosyal bilimleri küçümseme veya yok sayma anlamı taşıyor. Sosyal bilimler alanında yetenekleri olan öğrencilerin kendilerine uygun bölümlerde eğitim görerek insanlığa faydalı olabilmeleri için bu kalıplaşmış düşünceden artık vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’nin önemi işte tam da burada başlıyor. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ni, geleceği sosyal bilimlerde gördüğümüz için ve geleceği sosyal bilimlerde olan gençlerimize rehberlik etmek için düzenliyoruz. Bu zirve, öğrencileri ve aileleri sosyal bilimler alanında bilgilendirme, sosyal bilimlerin dallarını ve bölümler arasındaki farkları uygulamalı olarak anlatma ve öğrencilere vizyon ve motivasyon kazandırma amaçlarını taşıyor. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne katılarak iş dünyasının önde gelen isimlerinin tecrübelerini dinleyip, merak ettiklerini sorma fırsatı yakalayabilir, alanında öncü şirketlerin yetkilileriyle sohbet edebilirsin.

Ayrıca gelecekte çalışmayı düşündüğün iş alanlarını tecrübe edebilir, aynı meslek gruplarında çalışan insanlarla tanışıp, istişare edebilirsin. Böylelikle tercihlerini mesleklerle ilgili daha fazla bilgiye sahip olarak yapma fırsatı elde etmiş olursun. Bu yıl 2.si düzenlenecek olan “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi” 4-5-6 Ağustos 2018 tarihlerinde Grand Sheraton İstanbul Ataşehir’de gerçekleşecek. Zirvenin 1. ve 2. günü atölye çalışmalarında seçtiğin alanla ilgili etkileşimli ve uygulamalı bir eğitim göreceksin. Zirvenin 3. gününde ise duayen isimlerin tecrübe ve birikimlerinden istifade etme fırsatı bulabileceksin. Unutma Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi için son başvuru tarihi 20 Temmuz!

İLGİLİ KONFERANSLAR

SON GÖNDERİLER

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER