Ağustos 14 2018

DETAYLAR

Tarih & Saat 14 Ağustos 10:00
Maliyet Ücretsiz
Kategorisi Fotoğrafçılık, Sanat,
Etiketi #fotoğraf, #sanat,
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

YER

SALT Galata

BANKALAR CADDESİ 11 KARAKÖY İSTANBUL
+ Google Haritalar

Telefon

+90 212 334 22 00

İnternet Sitesini Ziyaret Et

ORGANİZATÖR

SALT Online
Telefon (0212) 334 22 00
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

Atölye: "3 Parça" Orhan Kolukısa


SALT Beyoğlu, Forum

Fotografik anlatım üzerine bir deneme niteliğindeki bu atölye, andan ziyade sürece, hareketten ziyade durağanlığa, estetik tatmin ve beğeni arayışından ziyade anlatının kendisine odaklanacak. Denge ve kompozisyon yerine strüktür arayan, katılımcıları kavramsal ve/veya gerçek araçlarla kısıtlayarak yaratıcı yöntemler denemeye iten bir çalışma amaçlanacak. Doğa, yapılı çevre, yeni topoğrafya, canlı ve cansız varlıkların hareketleri tartışmaya açılacak; fotografik anlatım aracı olarak Japon şiir türü "Haiku"nun kurgu ve görselliğinden ilham alınacak.

Orhan Kolukısa'nın yürütücülüğündeki atölye üç aşamadan oluşacak. Başlangıç: Tanışma, anlatım, kavramların tanıtımı, araçların seçimi. Fotoğraf: Yakın çevreye dağılıp fotoğraf çekme. Derleme: Yeniden bir araya gelip fotoğrafları değerlendirme ve bir seçki oluşturma.

Fotoğrafla ilgilenen, fotoğraf çeken herkese açık olan atölyeye katılım 10 kişiyle sınırlıdır. Katılımcıları temel fotoğraf kavramlarına hâkim olması; fotoğraf çekme ve bilgisayarda fotoğraf düzenleme konularında başlangıç veya üzeri seviyede bilgi ve deneyim sahibi olması; kendi fotoğraf makineleri ve objektiflerini getirmesi beklenmektedir. Çevrimiçi portfolyo adresi (ya da çalışmalardan örnekler içeriyorsa Instagram kullanıcı adı), katılım amacını özetleyen tanıtıcı bir yazıyla 10 Ağustos'a kadar public.programs@saltonline.org'a gönderilebilir.

Manifold tarafından SALT iş birliğiyle gerçekleştirilen "Jeff Talks Peş Peşe", 24 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde SALT Beyoğlu'nda. http://saltonline.org/tr/1840

Orhan Kolukısa, çalışmalarını İstanbul'da sürdüren fotoğrafçı ve mimar. Üretimi yapılı çevre, doğa ve bunların arasındaki gerilimlerden doğan anlatılara yoğunlaşır. 1999'dan bu yana mimarlık, görselleştirme ve fotoğraf üzerine üretiyor, dersler veriyor. Ortağı Ömer Kanıpak ile 2014'te kurduğu Yerçekim Fotoğraf'ta mimarlık fotoğrafı üzerine çalışıyor.

İLGİLİ KONFERANSLAR

SON GÖNDERİLER

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER